TELESURE SİGORTA

Grubumuz iş hayatına, Güney Afrika'da telefon üzerinden sigortacılık işlemleri gerçekleştiren ilk sigorta şirketi olan Auto & General’ın desteği altında başlamıştır. Başarılarımız sigortacılık operasyonlarının İngiltere ve Avustralya'da da başlatılmasına ve aynı zamanda ciddi bir sermaye gelişimine önayak olmuştur.

Grubumuzun sigortacılık operasyonları aşağıdaki şirketleri içermektedir:

Ana faaliyet konularımız içinde sigorta şirketi yönetimi, brokerlik ve ilgili hizmetleri , otel yönetimi ve gayrimenkul geliştirme yer almaktadır.

Güney Afrika ve Avustralya'daki sigorta şirketlerimizin teknik karlılığı oldukça yüksektir. Güney Afrika'daki sigorta şirketimizin yanı sıra Guernsey’de Jacana Re Limited isimli bir reasürans şirketi de bulunmaktadır.

Grubun İngiltere operasyonları çoklu marka stratejisi ile web tabanlı online platformlar üzerinden yönetilmektedir. Bu platformların en bilinen markası Compare The Market ( www.comparethemarket.com ) İngiltere’de sektor lideri olarak hareket etmektedir. Grubumuzun Fransa ve Hollanda’da bu alanda yatırımları bulunmaktadır.

Avustralya’daki sigorta şirketimiz çapraz satış imkanlarını da kullanarak müşteri portföyünü artırmakta olup yakın zamanda comparethemarket.com ve comparethemeerkat.com sitelerinin kullanımı için Birleşik Krallık grubundan lisans almıştır.

Grup, seçtiği pazarlarda başarılı ve karlı bir şekilde rekabet etmeye devam etmekte, zorlu ve rekabetçi pazar koşullarında başarılı bir performans sergilemektedir. Grubumuz dünya çapında 7000 personel çalıştırmakta ve 7,8 milyon müşteriye sigorta hizmeti sunmaktadır.